Archiv akcí                                                                                                   

 

Výprava světlušek a Vlsekar
24. 2. 2018
V sobotu 24. 2. se nejodvážněší světlušky společně s Ninou a Marťou zúčastnily výpravy spojené s Vlsekarem - karnevalem pro světlušky a vlčata. Dopolední čas strávily v klubovně, zahrály si hry venku, jednu se zvířatky, které získávaly za splněné úkoly. Aby zvířátkům nebylo smutno, tak pro ně holky společnými silami postavily zoo z různých stavebních materiálů. Po obědě a uklízení po stavbě zoo jsme se spolecně presunuly na Vlsekar,který se konal v tělocvičně gymnázia Pierra de Coubertina. Vlsekar pořádal oddíl Hayama a letošní karneval měl téma Asterix a Obelix. Během karnevalu děti plnily různe úkoly na stanivištích, za které získávaly penízky-Vlsekaráčky. Za Vlsekaráčky si mohly koupit něco na zub nebo uhašení žízně. Ke konci se konala tombola, vyhlašovala nejkrásnější maska a nejlepší tanec. Odcházelo se s plnými bříšky a s úsměvem na tváři. 

 

Skautská duchovní obnova
23  - 25. 2. 2018
O posledním únorovém víkendu se v poutním domě Emauzy na Klokotech uskutečnila duchovní obnova skautů liliového kříže na téma Věřící skaut v nevěřícím světě. Sešlo se na třicet účastníků z různých koutů jižních Čech. Pod vedením bratra Křika jsme se ve třech zamyšleních podívali trochu jinak na tři známé úryvky z evangelií a měli dostatek času na ztišení, chvály, společné hry i debaty. V mrazivém sobotním odpoledni jsme se proběhli při hře poznávání starého Tábora a v neděli jsme odjížděli lehce nedospalí, ale duchovně osvěžení.

 

Puťák
5  - 8. 10. 2017
Ve dnech 5. - 8. října se dvanáct statečných vypravilo na další pouť kolem hranic naší vlasti, tentokrát po vodě. Základnu jsme měly v suterénu břeclavského kostela (to byste neřekli, kde všude se dá spát, co?), odkud jsme v pátek a v sobotu vyrazily na naše vodní putování. První den jsme spluly na raftech dolní úsek řeky Dyje z Břeclavi až k soutoku s Moravou na česko-rakousko-slovenské pomezí. Před naloděním jsme se ještě stihly zúčastnit vypouštění jeseterů do Dyje. Den byl převážně slunečný a plavbu opuštěnou krajinou plnou lužních lesů a vodních a dravých ptáků jsme si moc užily. Druhý nás čekal úsek Moravy od Tvrdonic po Moravský Svätý Ján. Ten byl už trochu náročnější, hlavně kvůli přenášení tří velkých jezů a několika přeháňkám, ale přesto to pro nás byl nezapomenutelný zážitek. Teď skoro litujeme, že nemáme větší úsek hranic tvořených řekou :) .  

 

Výprava světlušek
14. 10. 2017

 

Našich 9 světlušek, skautka Olinka a Voska vyrazily na průzkumy do okolí Třebic záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Kromě toho, že jsme se při hrách dozvídaly zajímavé věci o prastarých dubech na hrázích, broucích tesařících a vodních breberkách v rybnících, pomohly jsme také praprapra...vnukovi Štěpánka Netolického, stavitele rybníků.  Pátrali jsme s ním po ztracených principech, která jeho prapředek odkoukal od přírody, a která mu prý pomohly moudře stavět rybníky ve spolupráci s ní. Symboly některých z nich si naše světlušky obkreslily a snad se brzy objeví na nástěnce v klubovně. Jedná se např. o tyto principy: Pozoruj a jednej, Využívej přírodní materiály, Nevytvářej odpad, Využívej malých a pomalých řešení, Využívej změnu....apod. Odměnou za celodenní snažení nám byla návštěva záchranné stanice Nadačního fondu pro vydru, kde jsme si mohly prohlédnout (a některé z nich dokonce pohladit) sovy, srnky, ježky, lišku, kunu, veverky aj. Až příště pojedeme kolem Třeboně, určitě si vzpomeneme na spoustu věcí.

 

26. Skautský tábor
14.7. - 28.7.2017
26. oddílový tábor v pořádku proběhl na louce nedaleko Radenína. Snaha porazit sedm dračích hlav hlavních nectností byla korunována sice jen částečným úspěchem, neboť boj s drakem je záležitost celoživotní, zato však již teď všechny víme, co je drak zač a k čemu potřebujeme Poutníka.
 A taky, na co jsou dobré maskovačky :-) .

Puťák
21.8. - 25.8.2017
21. - 25. 8. putovalo sedm statečných (Puddy, Aňka, Smíšek, Nina, Sára, Juditka, Gelma) podél polské hranice po severní hřebenovce od rychlebského Špičáku přes Králický Sněžník po Šerlich v Orlických horách. K hlubokým zážitkům určitě patří setkání se slovenským poutníkem první večer pod Smrkem, borůvky na hřebenech, výstup na Sněžník a následný nocleh u "schroniska" na polské straně hory, rozhledna na Klepáči, ranní návštěva myslivce a pejsků a hlavně závěrečný večer a ráno v Neratově, jehož genius loci nás mocně ovanul... Dík patří nejen panu faráři a jeho hospodyni, ale též sestře Anežce a Rafaele, které nám svou taxislužbou výrazně usnadnily návrat domů. Celý týden nás provázel Niny song "Ťapinky ťap", který si určitě rády zopakujeme na dalším psuťáku :-) .

 

Celostátní setkání mládeže 15. - 20.8.2017 Malá výprava z našeho oddílu se zúčastnila celostátního setkání mládeže v Olomouci 15. - 20. 8., které rozhodně stálo zato!